کافی ست کمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گشت و گزار داشته باشید تا با اپلیکیشن کلاب هاوس (Club House) برخورد کنید. ممکن است این اسم کمی برایتان نا آشنا باشد اما اگر از فضای جذاب آن و حضور چهره های مشهور، تبلیغات گسترده و فروش دعوت نامه ها باخبر شوید قطعا برای ورود به فضای جنجالی آن ترغیب خواهید شد.

در فضای جذاب این اپلیکیشن افراد می توانند به طور زنده با هم صحبت کنند و به تبادل نظر بپردازند. برخلاف سایر اپلیکیشن ها امکان ارتباط صوتی در این پلتفرم فراهم شده است. نکته قابل توجه در مورد کلاب هاوس این است که این قطعه پازل شبکه های اجتماعی ماموریت خود را در مورد ایجاد روابط اجتماعی به خوبی ایفا کرده است.

احتمالا بسیار مشتاق هستید تا با این فضای جدید ارتباطی بیشتر آشنا شوید. در این نوشتار کلیتی در مورد چگونگی عضویت در کلاب هاوس و استفاده از قابلیت های آن می آموزیم.

در ابتدا باید خاطر نشان کنیم که کاربرد کلاب هاوس خیلی آسان است اما پیش از نصب و ورود به این نرم افزار باید دعوت نامه ای از طرف شخص دیگر داشته باشید یا اینکه اسم تان را در لیست انتظار قرار دهید. بعد از ورود و ثبت نام وارد فضای کاری متفاوتی می شوید که امکان عضویت در تعدادی روم Room برای شما فراهم شده و همچنین می توانید اتاق جدیدی با میزبانی خودتان بسازید.

منوی اصلی در پلتفرم کلاب هاوس چیزی شبیه به تصویر زیر است.

این اپ فضایی دارد که در آن می توانید صحبت های افراد دیگر را بشنوید. این افراد می توانند شخصیت های آگاه و جالبی باشند و شما با عضویت در گروه های مختلف اطلاعات خوبی در زمینه های مورد علاقه تان از آنها کسب کنید. اگر با پادکست آشنا باشید نوع تعامل در شبکه کلاب هاوس شباهت زیادی به آن دارد و در قالب پیام های صوتی اطلاعاتی به شما منتقل می شود. به عبارتی این یک شبکه اجتماعی چت صوتی متشکل از اتاق هایی است که می توانید با وارد شدن به آن دیدگاهها و نظرات دیگران را بشنوید.

دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس

برای دانلود کردن این اپلیکیشن باید از طریق لینک دعوت توسط دوستانتان وارد شوید و پس از ورود شماره تلفن و نام واقعی خود عضویت تان را تکمیل کنید. البته در حال حاضر امکان دانلود این اپلیکیشن تنها برای ios فراهم است اما احتمالا در آینده نزدیک سایر سیستم عامل ها هم را در بر می گیرد.

کلاب هاوس

تالار ورودی در کلاب هاوس

« تالار ورودی» یا Hallway نام صفحه خوراک کلاب هاوس است که در فضای آن می توانید چت روم های فعال و آنلاین را ببینید.

روم ها در کلاب هاوس

بخش های مهم دیگر در این اپلیکیشن، روم ها (Room) هستند که در حقیقت قلب این شبکه اجتماعی محسوب می شوند. برای یافتن اتاق های مورد نظرتان کافی ست در Hallway با اسکرول حرکت کنید. البته توجه داشته باشید که همه این روم ها برای شما نمایش داده نمی شوند بلکه بر اساس الگوریتم های اختصاصی این اپلیکیشن برای هر فرد به طور متفاوت قابل مشاهده خواهد بود.

اولین مواردی که در این روم ها قابل مشاهده هستند:

نام کلوپ در کنار آیکون سبز رنگ «خانه»

نام روم که برای مشخص بودن و زیبایی بیشتر در کنار ایموجی ها نمایش داده می شود

فهرست اصلی حضار و گویندگان

 Speaker  و Stage در روم کلاب هاوس

پس از اینکه وارد فضای روم می شوید ابتدا با صحنه یا stage  همراه با شنوندگان آن مواجه خواهید شد و فهرستی از تمام افرادی که در صحنه حضور دارند در کنار نام و عکس پروفایل آنها قابل مشاهده است.

چنانچه کاربری به تازگی در هفته گذشته عضو شده باشد، آیکون ( ایموجی مهمان) همراه با نام کاربری او قابل رویت است. هنگام صحبت کردن علامت میکروفون، قطع یا وصل بودن صدا را نشان می دهد.

در بخش stage  در کلاب هاوس افرادی تحت عنوان گوینده (Speaker) حضور دارند که مشغول صحبت کردن هستند و در مقابل ( Audience) یا شنوندگان به چشم می خورند که نقش حضار یا شنونده را در روم کلاب هاوس دارند.

برای خرید فالوور اینستاگرام کلیک کنید

ساختن روم در Club House

کمی که در این شبکه اجتماعی بچرخید احتمالا وسوسه می شوید که اتاق اختصاصی خودتان را ایجاد کنید. هنگامی که شما چت روم صوتی را ایجاد می کنید، افراد مختلفی به آن وارد خواهند شد و این امکان برای شما فراهم می شود که در مورد سوژه مد نظرتان با دیگران صحبت و تبادل نظر کنید. برای اینکه در فضای کلاب هاوس روم ایجاد کنید باید در بخش پنجره اصلی خوراک، دکمه سبز رنگ را کلیک کرده و سپس از گزینه

« Add a Topic » موضوعی را اضافه کنید.

ارتباط صوتی با کلاب هاوس

توصیه می شود که در این بخش موضوعاتی مطرح شود که به کار تخصصی شما ارتباط بیشتری دارد. به ویژه اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید به خوبی می دانید که چگونه با روش های بازاریابی رسانه ای و تولید محتوای مناسب مخاطبان تان را به موضوع جذب کنید.

پلی اسپاتیفای

با مختصر توضیحاتی که در مورد فضای کلی پلتفرم کلوب هاوس داده شد احتمالا متوجه شدید که این شبکه اجتماعی مبتنی بر صوت، صفحه ای پر از اتاق هایی با موضوعات گفتگوی متفاوت را به روی مخاطبان می گشاید.

اطلاعات مفیدی از کسب و کار، فناوری و شخصی سازی برند گرفته تا ورزش و کلاس زبان های مختلف و… را می توانید در آن بیابید. بنابراین هر فرد می تواند موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کند.

هر چه سوژه ها و مباحث و افراد متنوع تری را دنبال کنید به مرور پیشنهادات بهتری برای اتاق های متناسب با خواسته تان خواهید داشت. جالب است بدانید که علی رغم اینکه کلاب هاوس کار خود را با جمعیت کوچکی در سال 2020 آغاز کرد اما  با حضور ایلان ماسک و بیل گیتس در اتاق های گفتگوی این شبکه اجتماعی، به سرعت آوازه آن بر سر زبانها افتاد.